Opublikowano

Chłodziarki farmaceutyczne – na leki, szczepionki, wyroby medyczne.

Chłodziarki farmaceutyczne Labcold seria INTELLICOLD

Chłodziarki farmaceutyczne to specjalistyczny sprzęt, wykorzystywany w aptekach, przychodniach, laboratorium, hurtowniach farmaceutycznych lub firmach, oferujących usługę przechowywania produktów leczniczych. Warto przeczytać ten artykuł, aby lepiej zapoznać się z tymi urządzeniami oraz z obecną sytuacją na rynku.

Chłodziarki farmaceutyczne – na czym polega ich specyfika?

Chłodziarki farmaceutyczne posiadają specjalnie zaprojektowany system chłodzenia aby zapewnić niezawodne i stabilne działanie w różnych warunkach temperaturowych, podtrzymując maksymalnie precyzyjnie temperaturę wewnątrz. Przeznaczone do przechowywania różnorodnych produktów biologicznych, takie jak produkty lecznicze, suplementy diety, wyroby medyczne bądź szczepionki. Wyposażone w systemy monitorowania odchyleń temperatury, otwartych drzwi oraz awarię zasilania, niezwłocznie zaalarmują zapewniając niezawodną kontrolę przechowywanych towarów.

Chłodziarki farmaceutyczne Labcold seria INTELLICOLD

Jakie wymagania powinny spełniać dobre chłodziarki farmaceutyczne?

Zgodnie z wymaganiami Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (DPD), każde urządzenie, w którym są trzymane produkty medyczne o określonych warunkach przechowywania, powinno zapewniać odpowiednią kontrolę i monitoring leków. Chłodziarki farmaceutyczne Labcold seria INTELLICOLD posiadają wszystkie niezbędne do tego charakterystyki:

  • Niezwłoczne alarmowe odchyleń temperatur – wbudowany automatyczny rejestrator temperatury potrafi zapamiętać dane pomiarowe w ciągu 7 dni. Urządzenie posiada alarm wizualny i dźwiękowy. Dane mogą być uzyskane za pomocą karty microSD i przeniesione na laptop, komputer lub telefon i szybko odczytane. Modele INTELLICOLD umożliwiają również podłączenie modułu GSM, co umożliwi szybkie powiadomienie odbiorców za pomocą wiadomości SMS.
  • Awaryjny system zasilania – w przypadku zaniku napięcia lub przerwach w zasilaniu temperatura nadal jest rejestrowana i zapisywana, a po powrocie podstawowego zasilania od razu jest możliwość uzyskania danych pomiarowych wewnątrz urządzenia.
  • Bezpieczeństwo i zarządzanie dostępem – standardowe wyposażenie modeli zawiera zamek z dwoma kluczami oraz blokadę cyfrową DIGLOCK, zaimplementowaną w serii INTELLICOLD. Gwarantuje to, że tylko osoby uprawnione, posiadające cyfrowy kod, będą miały dostęp do produktów w wewnątrz chłodziarki.

 Chłodziarki farmaceutyczne, dzięki swojej wydajności, niezawodności oraz monitoringu temperatury i stanu urządzenia są niezbędnym elementem do zapewniania wysokiej jakości obsługi klientów i powinny być w wyposażeniu każdej apteki, laboratorium czy przychodni, mającej do czynienia z produktami, wymagającymi specyficznych warunków przechowywania.