Opublikowano

Co dokładnie warto wiedzieć o refraktometrze?

Informacje o refleksometrze

Należy mieć świadomość, że refraktometr jest przenośnym urządzeniem, którego zadaniem jest dokładne zmierzenia współczynnika załamania światła. Gdzie obecnie wykorzystywany jest omawiany produkt?

Zastosowanie przyrządu

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że produkt wykorzystywany jest do określenia zawartości substancji w cieczach przy wykorzystaniu określonej zależności między stężeniem, a stopniem załamania światła w danym roztworze.

refraktometr

Warto wiedzieć, że za pomocą produktu możliwe jest zbadanie dojrzałości wina czy zawartości wody w miodzie, słodzie piwnym czy sokach owocowych.

Godny uwagi jest fakt, że produkt ma także zastosowanie w przemyśle samochodowym. Doskonałym przykładem może być sprawdzenie odporności na zamarzanie płynu w spryskiwaczu samochodowym czy układzie chłodzenia.

Czym należy się jednak sugerować przy wyborze odpowiedniego refraktometru?

Należy mieć świadomość, że dostępne na rynku produkty różnią się między sobą nie tylko zastosowaniem, ale również ceną i dokładnością pomiarów. Warto również wiedzieć, że w laboratoriach stosowane są klasyczne stacjonarne refraktometry Abbego.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zdecydowanie największą dokładnością charakteryzują się automatyczne cyfrowe refraktometry laboratoryjne

Rekomendowane jest kupowanie omawianych produktów tylko i wyłącznie w sprawdzonych sklepach renomowanych producentów. Nie jest zalecane korzystanie z używanych produktów dostępnych na aukcjach internetowych. Mogą one charakteryzować się niedokładnością.