Opublikowano

Jakie laboratoryjne pompy próżniowe wybrać?

W profesjonalnych laboratoriach zachodzi bardzo wiele mniej lub bardziej skomplikowanych procesów, które wymagają zastosowania specjalnych pomp próżniowych. To właśnie te urządzenia wykorzystuje się na przykład do usuwania gazów w zamkniętej przestrzeni. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na które laboratoryjne pompy próżniowe warto postawić.

Jakie pompy próżniowe wybrać do laboratorium?

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się membranowe pompy próżniowe, które mogą pochwalić się nie tylko bardzo wysoką odpornością chemiczną, ale również dość niskim poziomem wibracji. W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za modelami wyposażonymi w elektroniczny kontroler próżni. Dzięki elektronicznemu kontrolerowi będzie można w sposób ciągły dostosować objętość przepływu do indywidualnych wymagań danego procesu.

Dlaczego warto?

Laboratoryjne pompy próżniowe umożliwiają wytworzenie ciśnienia niższego od atmosferycznego. Akcesoria te wykorzystuje się nie tylko do wykonywania różnorodnych procesów zachodzących w laboratorium, ale również jako pomocne urządzenia przy wielu zadaniach. Dzięki wytworzeniu podciśnienia w zamkniętej przestrzeni bez żadnego większego problemu można wytworzyć warunki zbliżone do próżni. Membranowe pompy próżniowe można więc śmiało wykorzystać na przykład do filtracji albo destylacji różnorodnych rozpuszczalników i kwasów. Pompy próżniowe są niesłychanie przydatne także w procesie osuszania i podczas przygotowywania próbek.