Opublikowano

Czym odznacza się czujnik ozonu?

czujnik ozonu

Czujnik ozonu to funkcjonalne urządzenie, jakie przyda się wszędzie tam, gdzie wykonywane jest ozonowanie. Ozonowanie pomieszczeń jest niezwykle korzystne. Ma za zadanie odświeżać powietrze, jak również je dezynfekować. Dzięki temu można pozbyć się z otoczenia bakterii, pleśni, grzybów i innych drobnoustrojów. Ozonatory są stosowane zarówno w domach, jak i w biurach, hotelach, samochodach, czy budynkach użyteczności publicznej. Czym cechuje się czujnik ozonu? Jakie dodatkowe funkcje posiada?

Czujnik ozonu

Okazuje się, że urządzenie ma małą wrażliwość na obecność innych gazów, dzięki czemu wymiary są bardzo precyzyjne. Liczyć można na dodatkowe funkcje, jakimi są opcje pomiaru referencyjnego i zerowanie stężenia ozonu. W tym przypadku zaletą jest pomiar średniej czasowej i ilości granicznej. Nie zapominajmy o tym, że przydatną funkcję jest też możliwość przełączenia wskazania pomiarowego w jednostce ppm lub µm/m³. Kolejnym plusem czujnika ozonu jest kompaktowość i możliwość przenoszenia go w różne miejsca. Dzięki temu możliwe jest wykonanie pomiaru parametrów środowiskowych. Podwójny wyświetlacz pokazuje stężenie ozonu, temperaturę i wilgotność powietrza. 

Dodatkowe funkcje

Warto zauważyć, że urządzenie posiada dodatkowe funkcje, dzięki czemu można je traktować jako urządzenia stacjonarne. Czujnik ozonu można zamontować na statywie, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z pomiarami długotrwałymi. Gniazdo zasilania i złącze USB posłużą jako alternatywne źródło zasilania sieciowego. Za pomocą generatora ozonu z czujnikiem można zyskać zdrowe i czyste powietrze, dzięki czemu zadbamy o swoje bezpieczeństwo.