Opublikowano

Jak wykorzystać blat szklany?

blat szklany na wymiar

Elementy tego typu zyskują popularność. Wszystko dzięki temu, iż mogą być wszechstronnie wykorzystane. Zarówno jako element mebla, jak też blat ochronny, wykorzystywany na stole, czy też biurku. Nowoczesna aranżacja wnętrz bardzo ceni sobie minimalistyczne, proste, a jednocześnie oryginalne pomysły, w których widoczna jest adaptacja szeregu dobrze znanych przedmiotów oraz ich wykorzystanie w zupełnie nowy sposób. Przykładem tego mogą być meble, które wykonuje się z palet. Nowoczesne, proste w swej formie, a jednocześnie zaskakujące wykorzystanie tego elementu widoczne jest zarówno w restauracjach, jak też prywatnych przestrzeniach mieszkalnych. W szczególności styl industrialny świetnie łączy się z wszelkiego rodzaju elementami dekoracyjnymi, czy też funkcjonalnymi, które wykonano z odpadów przemysłowych, czy używanych tam na co dzień elementów. Jak można wykorzystać blat szklany na wymiar?

Nowoczesna aranżacja wnętrz – meble na wymiar

Współcześnie większość mebli, nie tylko tych w laboratorium, ale również w domu, wykonywana jest na wymiar. Oznacza to możliwość stworzenia spójnego pod względem estetycznym zestawu, który jednocześnie zachowuje oryginalność z uwagi, iż dopasowany został do danego pomieszczenia. Wszelkiego rodzaju meble kuchenne, szafki RTV, szafy przesuwne, czy stoły prezentują się tym lepiej, im bardziej są dostosowane do danej przestrzeni. Jak wiadomo szklane blaty są bardzo popularne. W szczególności w przypadku mniejszych rozmiarów stołów kawowych. Współczesne kowalstwo artystyczne to branża, która oferuje także swoje usługi osobom zainteresowanym nowoczesnym wystrojem wnętrz. Elementy stalowe, takie jak stelaż stołu mogą również być wykonane na wymiar, jak też posiadać bardzo różne formy. Od tych prostych, po bardziej złożone i finezyjne. By stworzyć kompletny mebel, jakim jest stół, blat szklany na wymiar to doskonały sposób, by mebel w pełni dopasować do potrzeb klienta, jak też konkretnego wnętrza.

blat szklany na wymiar

Z jakiego materiału wykonuje się szklane?

Odpowiedź, iż ze szkła, jest oczywista. Natomiast w trakcie produkcji wykorzystuje się szkło hartowane, które posiada o wiele lepszą wytrzymałość, niż standardowe szkło. Dzięki temu charakteryzuje się większym udźwigiem, jak też odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Minimalnie blat szklany na wymiar ma grubość 4mm. Jednak nie jest to zasada. Można zamówić także elementy tego typu o większej grubości. Natomiast te o mniejszej okazują się być mało praktyczne. Pomimo, iż szkło hartowane jest bardzo wytrzymałe, musi również posiadać odpowiednią grubość, w innym przypadku staje się wrażliwe na uszkodzenia.

Dlaczego warto wykorzystać blat szklany w domu?

Przede wszystkim z uwagi na nowoczesny design. Wszelkiego rodzaju meble, które posiadają elementy szklane, prezentują się bardzo elegancko, mają w sobie współczesny minimalizm i jednoczesną estetykę. Dlatego tego typu rozwiązania wykorzystywane są w pomieszczeniach o różnej stylistyce. Tak samo klasyczne wnętrza, w których spotkać można elementy drewniane, jak również te nowoczesne, z pewną ilością stalowych stelaży, świetnie łączą się ze szkłem. Materiał ten jest coraz powszechniej wykorzystywany jako element dekoracyjny. Natomiast samo szkło hartowane nie koniecznie musi być samodzielnym blatem stołu. Może pełnić funkcję ochronną. Zastosowane na biurku bardzo ułatwia prace związane z rysowaniem, czy wykonywaniem innych czynności, przy których wymaga jest nienagannie gładka powierzchnia. Dodatkowo szkło jest materiałem, który czyści się bardzo łatwo.