
Meble do laboratorium – a może blat z konglomeratu kwarcowo-granitowego?
Laboratorium stanowi specyficzne miejsce, dlatego meble wykorzystywane podczas pracy powinny spełniać szereg wymogów. Wiele z nich doskonale spełnia blat z konglomeratu kwarcowo-granitowego, który w praktyce:
- ma odporną na użytkowanie powierzchnię, która może posłużyć na długo.
- stanowi ekonomiczne i rozsądne rozwiązanie z punktu widzenia zachowania czystości – blat jest łatwy do czyszczenia przy użyciu neutralnych środków.
- stylistycznie pasuje do innych sprzętów w laboratoriom.
- jest dość odporny na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania czy ścieranie.
- jest w większości wykonany z naturalnego kwarcu (90% składu to kwarc, a pozostałe 10% – pigmenty oraz żywica).
Blat z konglomeratu kwarcowo-granitowego : dlaczego tak wysokie wymagania?
Meble specjalistyczne do laboratoriom nie mogą być mało trwałe czy trudne do utrzymania w czystości. Nawet z punktu widzenia samego komfortu pracy zakup odpowiedniego wyposażenia jest bardzo ważny. Wiele ma tutaj do dodania również sama specyfika tego miejsca. Meble laboratoryjne są często narażone na różnego rodzaju naturalne uszkodzenia pod wpływem codziennego użytkowania oraz działania substancji wykorzystywanych przy pracy. Blat z konglomeratu kwarcowo-granitowego posiada również tę zaletę, że cechuje go odporność na kwasy i zasady. Dzięki temu może być wykorzystywany jako element wyposażenia laboratoriom chemicznego. Trwałe meble to laboratorium są inwestycją na lata, dlatego warto postawić na sprawdzone rozwiązania.