Opublikowano

Kluczowe parametry przy wyborze wagi laboratoryjnej?

Aby wybrać wysokiej jakości wagę laboratoryjną warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, które dokładnie zostaną opisane w niniejszym artykule. Dzięki naszym cennym wskazówkom i poradom dowiedzą się Państwo na które elementy warto zwrócić szczególną uwagę.

Czas pomiaru wagi

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że jedną z kluczowych spraw jest czas pomiaru. Aby uzyskać dokładny wynik na szalkę należy położyć odpowiedni materiał i odczekać chwilę. Przy niektórych wagach laboratoryjnych jest to 1s, a przy innych nawet 7 sekund. Czas pomiaru tak naprawdę zależy od jakości wykonania wagi. Jeżeli pomiary wykonuje się bardzo często, to warto postawić na wysokiej jakości sprzęt z tzw. wyższej półki.

Niezawodny siłownik magneto elektryczny

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość wag laboratoryjnych opiera się na siłownikach magneto elektrycznych. Największą zaletą wag z siłownikami tego typu jest łatwość naprawy oraz bezawaryjna praca nawet przez kilka lat. Najlepszą dokładność są w stanie zapewnić wyłącznie wagi laboratoryjne z siłownikami. Najbezpieczniejszym wyborem są urządzenia z kompensacją temperaturową, które pokazują prawidłowe wyniki bez zmiany temperatury. Porządna waga laboratoryjna charakteryzuje się także dobrymi parametrami jeżeli chodzi o liniowość i powtarzalność.

Wagę laboratoryjną kupisz pod tym adresem:

https://danlab.pl/nasze-produkty/badania-wlasciwosci/wagi-laboratoryjne/