Opublikowano

Czy warto wybrać baterię z mieszaczem?

Wodę pitną należy oszczędzać, trąbią o tym wszyscy ekolodzy, klimatolodzy, uświadamiają to różne akcje. Nie tylko dlatego, że jest jej mało, bardzo mało, ale także dlatego, że stanowi istotny wydatek w budżecie domowym Jednym ze sposobów na ograniczenie zużycia wody jest montaż odpowiednich baterii w łazience i w kuchni.

Oszczędne baterie

Projektanci baterii od lat wymyślają różne mechanizmy montowane w bateriach, które sprawdzają się w praktyce i pomagają zaoszczędzić wodę. 

Bardzo dobrym rozwiązaniem są:

– baterie jednouchwytowe, dzięki którym można szybciej ustawić odpowiednią temperaturę i intensywność strumienia wody,

– baterie z perlatorem, czyli baterie ze specjalną nasadką z areatorem, który napowietrzając wodę, zwiększa obfitość i wydajność strumienia; najlepsze dysze pozwalają zaoszczędzić nawet 60% wody,

– baterie z ogranicznikami,

– baterie z mieszaczem.

Bateria z mieszaczem – na czym polega jej działanie?

Baterię z mieszaczem można rozpoznać po uchwycie zamontowanym zazwyczaj z boku baterii, którego zadaniem jest regulacja temperatury wody. Wykonany jest on z dwóch płytek, które są odpowiedzialne za jej przepływ, charakteryzuje się trwałością i niezawodnością (nie przestawia się samodzielnie). Żądana temperatura może być dowolnie ustawiona przez użytkownika lub  przez administratora węzła sanitarnego (baterie bezdotykowe).

Gdzie najlepiej sprawdzi się bateria z mieszaczem?

Baterie z mieszaczem bardzo dobrze sprawdzają się w łazienkach (umywalki, prysznice, wanny) oraz w zlewozmywakach kuchennych. Coraz częściej można zobaczyć je w hotelach, toaletach publicznych (baterie czasowe, na fotokomórkę) i innych obiektach. Na pewno są dobrym rozwiązaniem dla domów, w których są dzieci – dzięki bateriom z mieszaczem nie jest potrzebna asysta dorosłej osoby podczas każdego mycia rąk. Tam, gdzie ciśnienie wody jest nieregularne bateria z mieszaczem uchroni przed poparzeniem np. podczas kąpieli. 

Baterie z mieszaczem pozwalają zaoszczędzić do 30% wody. A oprócz tego, dzięki nowoczesnemu wyglądowi nadają łazience eleganckiego wyglądu.

Baterie z mieszaczem dostępne na https://renggli.pl/pl/oferta/armatura-laboratoryjna-zawory-laboratoryjne/bateria-z-mieszaczem-jednouchwytowa/