Opublikowano

Maluch w szpitalu

Kiedy dziecko znajduje się w szpitalu, wiadomo, że nie jest dobrze. Każdy rodzic robi co w jego mocy, aby uniknąć hospitalizacji malucha. Czasami jest to jednak nieuniknione. Oczywiście wszystko dzieje się dla dobra dziecka aby jak najszybciej wyzdrowiało i odzyskało pełnię sił.

Początek infekcji

Na początku choroby bardzo ważna jest kontrola temperatury ciała. Dla wielu rodziców i opiekunów właśnie temperatura ciała jest bardzo ważnym wyznacznikiem stanu zdrowia malucha. Gdy pojawia się gorączka, organizm walczy z infekcją. Wiele dzieci źle reaguje na podwyższoną temperaturę. Zanim jednak zostanie podany lek trzeba dokładnie wiedzieć jaka jest ta temperatura ciała, aby wiedzieć, jak skutecznie z nią walczyć.

Temperatura dziecka

Termometr cyfrowy (https://danlab.pl/nasze-produkty/badania-wlasciwosci/termometry-laboratoryjne/termometry-cyfrowe/) to znakomity produkt dla rodziców małych dzieci. Oczywiście nie można szufladkować tego sprzętu tylko i wyłącznie jako sprzęt dla dzieci. Tak samo ludzie dorośli mogą z niego korzystać i skorzystają z szeregu zalet, jakie on posiada. Przede wszystkim warto wspomnieć o szybkim pomiarze temperatury. Ten fakt ma duże znaczenie przy dzieciach.Termometr cyfrowy sprawdzi się w każdym domu, bez wyjątku. Termometry rtęciowe były nieco niebezpieczne w użytkowaniu. Dzisiaj nie można już legalnie ich używać na przykład w szpitalach i przychodniach. Szkodliwe opary rtęci nie są odpowiednie dla nikogo, a już na pewno nie powinny mieć styczności z dziećmi, które swoją niezdarnością mogą zbić termometr.